Makhauser's

 personal blog

WeUA. Власний погляд

На зламі революції почали у масах зароджуватись думки щодо "у дупу ці контактіки, однокласнікі та мейлсру, давайте спроектуємо свою соцмережу з іграми та запросимо депутатів-перебіжчиків". Кожен відверто нечесно охрестив свій проект "першою українською соцмережею". І якщо "Друзі" назвали проектом Москви, а Ukrface наразі створено для редіректу на понурий паблік у соцмережі Дурова ФСБ, то тому давайте проаналізуємо вади та дивовижі третього проекту, який отримав найбільший піар та розповсюдження.


Мені якось одразу згадуються різні соціальні мережі середині 00х в Україні, навіть комерціалізований проект Connect (який таки був соцмережею до того, як став понурим шматом сайту знайомств) та деякі інші. Припускаємо, що це новий виток в розвитку мереж та створено для більшого піару свого проекту. Починалося усе доволі цікаво. Нас зустрічав таймер на сайті, який відрахував дні, години, хвилини та секунди до офіційного перерізання "стрічки". Також кожен охочий міг підписатися на розсилку та подивитися PDF-презентацію. Скажу чесно, вона трошки засмутила. А може й не трошки.
У цьому пості я не збираюся ганьбити чи лаяти WeUA, я просто спробую показати своє бачення того, що там добре та погано. Почнемо з гарного: сама ідея проекту як самостійної незалежної автентичної соціалки нового статусу в Україні - це безперечно великий крок у краще життя. Здебільшого, команда вільнодумців спромоглася не валяти бака та попивати пиво, заїдаючи його сємкамі, а взяла та почала роботу.
Що ж, з цим ми поки закінчили, а тепер - те, що дратує. Реєстрація за інвайтами - то файно та доволі зрозуміло, проте причина, яку офіційно повідомили для призупинення доступу, доволі повеселила.Усіляки DDoSи, усіляки "йой, нас атакують" + фейки, так. На мій погляд, усе пов'язано з тим, що багацько люду після настання часу відкриття навалилися на сайт та самі створили цю умову. Коли відкривається магазин косметики біля салону краси чи новий "Макдональдс" біля тренажерного залу, то й там навала дика, проте ніхто про ддос не говорить.

З одного боку, доволі гарно та продумано зроблено, з іншого вилізають вади, які, певно, залишилися від роботи на поспіх та доволі вульгарно дратують. Наприклад, нема контролю додаванням навчального закладу (сподіваюся, що незабаром мине). Також не сподобалася система управління знімками. Чомусь деякі знімки тестові продублювалися, а видалення їх з "меню фотографій" після оновлення сторінки повертає ті ж знімки назад як того Шварцнегера у "Термінаторі". Ай, карамба! Плюс, на пошту прийшов не дуже форматований текст.

 

 

Через певний хаос з визначенням актуальної кількості користувачів, пошук по юзерах доки не може бути цілком адекватним, на жаль. Проте це також питання часу. Мультимедійна складова зроблена доволі нормально, проте процес покращення слід долучити й до неї, особливо по частині дизайну (FF Nightly рідко псує написане).
Спільноти сильно не аналізував, проте виглядають доволі пристойно.

 

 

 

Здивувало, що вже на цій ранній стадії перед сайтом ввижається https, а сам сайт знаходиться на серверах CloudFlare. Доволі очевидно, що не українські, але я б обрав, все ж таки, німецькі.
Підіб’ємо підсумки, чи, як говорить Оля Фреймут, "Поговоримо?". Сайт молодий, судити по проекту на стадії бети зарано. Колись, можливо, буде чуйним, баґи підуть, життя стане яскравішим. Проте наразі, враховуючи побачене у порівнянні з кампанією, яка піарила проект увесь час, вішаючи штампи, які не можна вішати, щось путнє сказати не можна. Більшість леммінгів будуть й надалі користуватися "кантактіком", "могдобуком" та іншими, вважаючи, що вони дають усе необхідне для душі, тіла, мозку та інших частин тіла. Сподіваюся, що проект не помре на перших порах та буде розвиватися та робити певні висновки. Я не хочу лаяти його, проте є куди рости та є де розігратися. Успіхів, WeUA!
Прокоментуйте!