Makhauser's

 personal blog

Трошки думок про вибори

"Выборы-выборы...". Ця пісня знову на нас очікує вже у найближчу неділю. Зараз не буде ніяких агіток ні за кого, хай подавляться. Зайшовши на сайт ЦВК, вирішив почитати програми кандидатів. І якщо деякі тексти зовсіми "по-дебільному напісани", то інші читати доволі цікаво. Проте знайти бажаний пункт якось не вдалося.


За такою не зовсім вдячною самому собі справою я провів певний час. Скажу одразу, що мені конче кортіло подивитися, чи хтось з кандидатів має плани про інтенсивний розвиток ІТ-сфери, а не просто "так-так, нам це потрібна, ла-ла-ла". Як на мене, створення в Україні своєї Кремнієвої долини - це вірний крок на перспективу, адже наразі без цієї галузі неможливо уявити світ.


Так, деякі кандидати казали щось там про кібертехнології, сферу технічної освіти та таке інше, проте на це витрачено сумарно менше 1% від усієї води у програмах. Одні розпинаються у демагогіях, що "я-то в советские времена у-у-у-у-у-у", інші мають протиріччя у свої програмах. Деякі зловживають улюбленими словами-паразитами ("радикально", "енергозбереження", "Росія"). Я не кажу, що всі ці слова погані, аж ніяк. Воно потрібно, проте основний натиск іде на військове питання (враховуючи ситуацію в Україні це зрозуміло) та на розвиток економіки й всяке таке. Це так сумно.


Просто уявіть. Ви закінчили КНЕУ імені Гетьмана чи, наприклад, КНУ імені Тараса Шевченка. Разом з вами це зробило, принаймні 100-200 чоловік. І це тільки 2 ВНЗ, а таких у нас десятки. Я розумію, що у гуманітаріїв можуть бути проблеми з арифметикою, тому поясню на простому прикладі. Отже, ми маємо дерево. Звичайне дерево, скажімо, каштан. Каштан незвичний, у нього багато гілок, проте максимальна маса, яку вони можуть утримати невелика. Прилетіло 2 ворони, 70 горобців та 15 голубів. Ну, і орел, скажімо. Орел займає найміцнішу гілку, горобці купками сядуть на менші, інші займуть все, що буде їм до душі. Потім дбайлива рука відчинить клітку та випустить ще 100, 200, 300 голубів та горобців. Оп-па, а їм вже місця менше. І те їм незручно, й там щіпка у дупу залазить. Не айс. Потім випускають ще й ще. Доки дерево не зруйнується, не витримавши такої кількості пташок.


А все чому? Через те, що всі дбайливо годували пташенят, навчали їх літати по клітці, якось утримували гілки, а про стовбур та корені усі забули. Без стовбуру та коренів очевидна відсутність не тільки гілок, а всього дерева. Саме через них існують місця для маленьких пернатих сідниць та крил. Саме й через сферу ІТ існує багато іних. Інженерна наука та інформаційні технології - це корені та стовбур. Проте, обранці цього не дуже розуміють.


Я не маю на меті ображати когось, будь-яка сфера важлива, проте малий попит та мала пропозиція у ІТ (як і низький рівень підготовки кадрів) ведуть у прірву на рівні з поки ще живим та ледь-ледь легітимним у своїй фантазії та у маренні його повелителів.


Спонукаю та прошу прийти на вибори у наступну неділю та обрати того, чия програма краще підходить для вас. Усі можна подивитися на сайті ЦВК. Живімо люди та шануймо Україну. Єдину та неподільну. Будьмо!
Прокоментуйте!