Makhauser's

 personal blog

Швейцарська хунта

Так-так, маленька та нейтральна країна має своїх тоталітарних лідерів, свою вертикаль знахабнілої влади та диктаторський монополістичний максималізм. Про що це я? Читайте далі та дізнайтесь.

Як би це банально не було, але сьогодні піде мова про компанію Nestle. Ту, що з шоколадками, так. Чому я називаю її хунтою? Бо провів аналіз і має на це право.

На початку 2010 року світовий гігант Nestle купив українську компанію "Техноком" (більш відома під своїм головним брендом "Мівіна"). І що з цього стало? Європейська якість чи ювелірна швейцарська точність? Ні, абсолютно не це.

Окрім того, що ціна на продукцію зростає божевільними темпами (згідно моніторингу, особливо сумно виділяється одна мережа, інші - менш). Наприклад, я добре пам'ятаю ціну на мівіну й у 35 копійок, у й 55. А що ми бачимо зараз? Десь можна знайти, звичайно, за оптовою ціною, але переважно - 4-5 гривень.

Так, можна кричати про збільшення курсу іноземних валют, що саме через це обладнання та компоненти змусили протягом 5 років підняти ціну у 10 разів, але хіба від цього легше? Ні, якось не дуже. Ще й якість гірше. І нема доволі цікавих "смаків" вермішелі (солодких, "курка з грибами", "сир з цибулею", "креветки"), на нерівноцінну заміну яким прийшов доволі непоганий крем-суп, що ж ти будеш робити?

Більше того, мені подобалася кава від Nestle (марки Nescafe), особливо тішило, що один сорт готують у Львові на заводі "Світоч". І знову, товар, який не є продуктом імпорту, дорожчає стрімкими темпами, тільки і дивуйся. Не встиг проматюкатися від збільшення ціни, як вона виросла ще на гривню.

І це при тому, що у конкурентів ціни якось ростуть менш повільно. Можна купити більше майже у 3 рази за ту ж ціну і майже не помітити різниці. А якщо її немає, то нащо платити більше, так?

Так, звичайно, Nestle - ім'я світового рівня, шановане товариство елітних (прямо золотих) товарів, це, здавалося б, марка якості (яка псується, навіть на прикладі тієї ж кави, тих же "мівін" та шоколаду), тому, саме через це марення, певно, й ціни такі.

Nestle вважають себе богами, що ніц не може зрушити їх з Олімпу, проте й боги падали на землю, варто це пам'ятати, вевейські карателі...
Прокоментуйте!