Makhauser's

 personal blog

Життя стає цікавішим? :/

З давніх-давен в одну близьку країну прийшли...
3G війни
Епізод IV I
Приховані умови тарифного плану


Давайте розбиратися. По-перше, любий читач може собі відгризти руку, думаючи, що спить, але ні, makhauser написав пост на актуальну тему. Знову. Апокаліпсис уже поруч!


17 червня 2015 року. Один із операторів надіслав повідомлення з офіційною пропозицією руки та серця нового тарифу з уцим вашим "надсучасним" 3G. І я рішуче погодився, і тепер можу поділитися враженням. Що ж, розпочнімо, шановний Life:), аналіз 3g-зв’язку саме з тебе.


1. Ціна

Цей пункт вражає доволі приємно. Ціна за мінімальний тариф лишень на 15 гривень більше за попередні витрати (а я вже багато років з оператором). До того ж, тоді вимагали поповнення рахунку раз на 25 днів, і у тому мене було близько 300 гривень на ньому. Тут же з рахунку гроші зняло, послуги, яких більше, надало на 30 днів. Однозначний плюс.


2. Якість

Ось тут починається кіно. Отримавши свій інтернет-пакет та 1000МБ бонусу я перемкнувся на мобільну передачу даних від смайликів та почав тестити. На ходу відкрив та запустив тест швидкості. Не те, щоб дуже низько, але значно нижчу за ті тести, які ретвітить офіційний твіттер-аккаунт оператора. Близько 3-4mbps на аплоад та даунлоад. Пруф. Нічого, ми виховувались на діал-апі та csd/wap/gprs, це нормально. Тоді взяв, закинув до кишені телефон та пішов собі. Прийшов до пункту призначення (для спеціалістів Life:), якщо вони читають, скажу, що це близько НСК "Олімпійський", на якому івентів ніяких не було сьогодні, тому мережа не була перевантажена). Отже, до наших баранів.

Спробував я увійти в перекладач від одного відомого пошукового гіганту, але ніц не захотів він перекладати. Тоді я перевірив у браузері - те саме, 0% завантаження сторінки, софт для зручного користування Reddit на телефоні - так само. Значок біля повної мережі змінювався то на "H", то на "H+", то на "3G", то взагалі на "E". Але для того, щоб він хоча б якось працював, треба було перезавантажити телефон (до відома: у мене одразу стояв правильний пункт у меню, тому якось "ага, перезавантажили - запрацювало, RTFM, шановний" не катить), перемкнути мережу на іншого оператора на дабл-сім телефоні, змінити знову на Life:). І, о диво, запрацювало! Хоча теж трошки глюкаво. Мушу згадати, що до цього просте вимкнення та увімкнення передачі мобільних даних взагалі не активувало мережу. Швидкість знову не дуже сильно вражала як для тієї послуги, якою нас так добряче манять у ЗМІ. Можливо, це просто тимчасове. Для тривалого моніторингу будемо перевіряти цей місяць. Тут скоріше мінус. За недостатність послуги, перешкоди у роботі та надмірний пафос. Але й плюсик є як бонус та стимул.


У кінці хочеться сказати, що послуга "новітнього доступу до інтернету з мобільних пристроїв" нарешті доповзла до нашого масового ринку. Це добре. Звичайно, є куди прагнути, питання ціни також залишається (але я користувався таким в Естонії, там якось дорожче (це не спонукання до підвищення, Life:), ок?). Ми зможемо перейти й цю річку.

Сподіваюся, що не останній пост цього жанру. Або навпаки, як піде. Ах, так, і 3G більш вибагливий до акумулятору й так не дуже живучих смартфонів. Так, я - Кеп, знаю!
Прокоментуйте!