Makhauser's

 personal blog

Ботанічний сад ім. Якуба Мовшовича

На днях випала нагода відвідати ботанічний сад у польському місті Лодзь (Łódź). Ціна питання дорослого квитка (пільговий - на 50% дешевше) - 6 PLN (поточний приблизний курс злотого до гривні - десь 6.5-7 гривень за одиницю, до USD - 3/1, до EUR - 4/1). Давайте поміркуємо щодо доцільності такої вартості.

Оскільки доля випала мені бути у Лодзі (поляки кажуть щось схоже на Вудж, адже їхня 'Ł' - щось середнє між "л", "у" та "в". Для зручності будемо вживати звиклу для нас назву "Лодзь", якщо хтось, звісно, до неї звикав (не раджу).

Про саме місто та про досвід життя у ньому я розповім окремо, коли повернуся в Україну. І, якщо чесно, хочеться, щоб це було якомога скоріше, бо це місто і ця країна мене добивають. Здоров'я взагалі нема, як і сил та мотивації.

Отже, ботанічний сад. Він доволі великий, 67 га. Втричі більший за сад імені Фоміна у Києві та вдвічі менший за сад імені Гришка у тому ж місті. Проте, слід зазначити, що й Лодзь менша за столицю України. Площа міста приблизно рівна площі Лівого берега.

У саду багато рослин, що доволі логічно, враховуючи, що це сад. Заходищ, тобі дають простий чек, на якому набито суму. Ніяких квитків чи чогось такого. На вході стоїть автомат з шоколадками та газованими напоями - доволі вдала ідея для спекотних днів. Хоча, звісно, ціни там доволі великі. Поруч можна зробити сувенірну монетку, але якось не хотілося. Власне, там було і кафе, хоча кому воно треба на природі?

Я пройшовся одним маршрутом. Великі такі галявини, хвойні дерева, кущики рослин, пенсіонери. Багато їх тут. Та й людей - теж: на підступах до входу було 2 величезних ряди з авто відвідувачів. І як вони збиралися роз'їзжатися? Гадки не маю. Якось вдавалося.

Схема саду

Також хочеться відзначити велику кількість усілякого роду годинників сонячних. Тут є не тільки ті, що показують час, а й ті, що можуть показати різні астрономічні показники. На одних чітко було видно знаки зодіаку, наприклад.

Ставок

Багато ставків. У деяких навіть качки плавали, що дуже подобалося місцевим дітям та тим парам, які сиділи на галявинах та відпочивали. І ніхто їх мотикою не ганяв, волаючи, що по газонах ходити не можна.

Сонячний гоинник

Власне, знайшлося і місце для дітлахів, які втомилися від блукання садом - можна було їм побігати на майданчиках. А також в одному секторі саду смажили щось на багатті. Не думаю, що безкоштовно це, адже все цивільно та облаштовано.

Хата

Сад каменів, хатинка в стилі Пирогово - це й усе, що побачив. Думаю, що міг упустити якісь місця, проте це не так важливо. Втомлює трошки.

Взагалі, блукаючи садом, я відчував щось невловиме, на рівні підсвідомості. Якісь відчуття з далеких давен або щось схоже. Приємні і жахливі одночасно.

Квітковий годинник

Чи варто своїх коштів? Думаю, що так. Зоопарк навпроти саду коштує десь 15 злотих, тобто в 2.5 рази більше. Я там не був, бо не вистачало сил.

Решту фото з саду та з міста можна знайти тут.
Прокоментуйте!