Makhauser's

 personal blog

Гаррі Поттер та презентація книги

Наприкінці вересня цього року відбулася презентація восьмої частини з циклу книжок пані Ролінґ (мені більше подобається варіант "Роулінґ", проте буду притримуватися версії з обкладинки "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ"). Я вирішив розбити шкаралупу своєї пасивної соціофобії та сходити на неї.

Презентація проходила в Українському домі на Хрещатику. Велика та простора зала. Я завжди її раніше бачив лише зі стендами різноманітних фірм, ВНЗ тощо. Побачити її у такому вигляді було навіть трохи незвично.

Я прийшов доволі рано, до початку залишалася десь година. Почали також збиратися різноманітні дівчата, які одразу ж вирішили робити селфі - ця нова мода мене не заводить, я просто роздивлявся екран, на якому було зображено книгу.

Більшість людей почала вибудовувати змійку за книгою, нагадавши чергу за технікою одного фруктового виробника. Хвіст змії ставав дедалі більшим, багато хто з зали не витримував та приєднувався до "змії". Я ж не піддався на провокації та продовжував перебування саме на тому місці, де, як мені здавалося, мусило б усе це дійство початися. Ну, знаєте, Іван Малкович, Владислав Єрко, Юрій Морозов та Геґрід ('H' - це 'Г', а 'G' - це 'Ґ', слід пам’ятати) зі сторінок книжок британської письменниці.

Так і сталося. Доки хвіст черги вже почав залізати на наступний поверх, я спокійно стояв та був у вихорі подій. Не дуже багато бачив, бо й голови, й молоді фанати вистрибували (особливо, під час вікторини за сабжем). Власне, можна багато не описувати події, вказавши кілька ключових моментів.

Наприклад, згадували першу презентацію 2002 року. Тоді ця серія була молодою, трошки казковою та зовсім дитячою. Студенти (чи школярі старшого віку) розіграли кілька сценок (і мушу визнати, доволі вдало та професійно) з нової книги. Невеличкий політичний жарт від Морозова, що буцім-то його закрив домовий ельф через загрозу від Вольдеморта/Вальдемара/Владіміра Пу народу сподобався. Пам’ятають про Того-Чиє-Ім’я-Не-Кричать-На-Стадіонах.

Конкурс двійників та вікторина на знання серії пригод Поттера відбулися не тільки заради забавки, але й для подарунків переможцям у вигляді книжок з автографами самої Джоан. Британська письменниця шанує Україну: на Євробаченні-2016 гаряче підтримувала Джамалу, картина Єрка з палітурки до першої книги висить у неї в кабінеті. Тому, думаю, їй було приємно залишити кілька своїх підписів на книгах українського видавництва.

Після завершення презентації можна було купити книгу. Коштувала вона 130 гривень (тоді як набір з 7 попередніх - 520). Я вирішив купити лишень одну, щоб дісталося кожному. Вистояти чергу за автографами Малковича та Ко сил вже не вистачало. А люди, які спочатку стояли у "змійці", а потім розійшлися верхніми поверхами щоб бодай щось побачити на сцені, продовжували чекати на книгу з грошима.

Так і закінчився вечір. Якість книги чудова, зміст, в принципі, теж. Мені сподобалося, що молоді люди у 2016 році ще можуть радіти книгам. Неважливо, що це популярна серія. Важливий сам факт.
Прокоментуйте!