Makhauser's

 personal blog

Ghost in the Machine (1993)

Дев’яності. Час чудових ігор, чудових фільмів. Багато хто не любить ті часи через атмосферу якоїсь невизначеності щодо сучасного та того, що буде. Потрібно будувати нову країну, а для дітей та молоді це час пригод: мультиплікація Walt Disney по телебаченню, передачі для дітей, VHS, пригоди надворі, жуйки за 10 копійок, "мівіна" за 35-55.

У ті часи також швидкого розповсюдження набули фільми та ігри. Відбувся свого роду бум. Відтепер стали доступними у широкому вжитку шедеври попередніх років, а там підтягнулися й фільми вже дев’яностих.

У той час, коли DooM лише тільки починав свій величний переможний та неймовірний шлях, відбулася й прем’єра фільму "Привид у машині"

GiM_0

Фільм - лебедина пісня тому часу. Він, звичайно, доволі простий, трошки навіть трешовий, проте саме за це ми й любимо ті часи, чи не так?

GiM_1

Кіно знайомить нас з головними персонажами. І ключовою дійовою особою можна назвати Карла (Тед Маркокс) - серійного маніяка. Працюючи в салоні з продажу програминих продуктів, він вирішив втілити свої божевільні фантазії з однією з клієнток фірми. Справа в тому, що Террі (Карен Аллен, яка може бути відомою за роллю пасії Індіани Джонса в Raiders of the lost Ark) купила софт для перетворення сканів телефонної книжки в комп’ютерну базу даних, проте забула свою у салоні.

Карл їхав, загадково посміхався та випадково потравив в аварію. Його забрали у лікарню та почали робити МРТ. Щойно Карлу зробили знімок мозку, розряд блискавки спричинив певну неполадку, які привели до смерті вбивці.

GiM_2

Здавалося, все, так? Аж ніяк! Віртуальна особистість Карла почала блукати мережею, знайшла скан тієї самої книжки Террі та пішла списком телефонів. Першим з них був телефон шефа жінки. Зайшовши у його "мережу" та керуючи приладами, Карл спричинив перегрівання мікрохвильовки, яка розірвалася та вбила чоловіка.

І так далі - під удар почали ставати родичі та друзі жінки. Коли вона хотіла зняти готівку через банкомат, всі гроші з її рахунку просто зникли, а баланс пішов у великий мінус. Раз - й навіс у басейні починає закриватися, несучи загрозу тому, хто у воді.

GiM_3

Спочатку все списували на кіберзлочинця, якому щось потрібно від Террі. Жінці допомагав Брем Вокер, ще один колишній крекер (від англ. crack - ламати) у виконанні Кріса Малкі.

Щоб не було спойлерів, я не буду вдаватися у подробиці хто й як знаходився під загрозою смерті та помер, просто скажу, що це кіно один-два рази можна подивитися ввечері під газовану воду та снеки. Назвати його шедевром важко, доволі проста та "домашня" графіка спецефектів, акторський склад хоч і хороший, проте не такий вже й зірковий.

GiM_4

Фільм провалився у прокаті, проте він може не провалитися у ваших серцях. Я би йому поставив десь 68 балів зі 100.
Прокоментуйте!