Makhauser's

 personal blog

Don't Breathe (2016)

Інколи слід дивитися й свіженьке. Саме з такою думкою я відшукав більщ-менш адекватний треш у одному з кінотеатрів міста. І що ж, мушу визнати, що це було весело.

Фільм має непогані показники на Rotten Tomatoes та IMDb. Власне, і мені він більш-менш сподобався.

Сюжет знайомить нас з головними героями: троє домушників, які зазвичай беруть лише невеличкий навар сумою до $10000, а грошами нехтують. Батько одного з них, Алекса (Ділан Міннетт) працює в охоронній фірми, яка встановлює сигналізації і саме це допомогає хлопцю брати додаткові набори ключів, які залишають клієнти фірми.

Іншими дійовими особами фільму стали "бидлувати дурко" Мані (Даніель Зоватто) та "дівинка з лихою долею, з п’яницею-матір’ю, вітчимом-нацистом та сестрою, яка хоче стати серфером, а не може цього зробити у Детройті" Рокі (Джейн Леві).

Мані отримує наводку на хату старого, сліпого ветерана війни, який отримав грошову компенсацію за смерть своєї дочки під колесами. Саме за цими грошима пішла банда малолітніх дебілоїдів.

Режисер знайомить нас з мотивами персонажів та навіть з чимось подібним на любовний трикутник. Наймолодший з них, Алекс, не хоче лізти нікуди, Рокі потрібні гроші щоб втекти з сестрою до моря (банальний Лос-Анджелес), а Мані потрібні гроші, як би банально це не звучало, враховуючи його ім’я (англ. money - гроші).

У пенсіонера (так, дітки взагалі не поважають дідів, які воювали) є й красивий "малесенький цуцик" ротвейлера, а сам Сліпий (імені його, здається, ніхто не називав) у виконанні Стівена Ленга (його обличчя здавалося знайомим, хоча я потім перевірив - жодного фільму з ним не бачив, навіть розпіареного "Аватару") живе у мертвому кварталі - лише його будинок заселений бодай кимось.

Пригостивши собаку снодійним, молодики потрапили у будинок, зняли взуття, бо Сліпий помив підлогу щоб не робити галасу та почали свій шлях до заповітних грошей.

Як виявилося потім, старий хоч і сліпий, проте руки пам’ятають. Він добре володіє вогнепальною зброєю, орієнтуючись на слух, вміє користуватися й зброєю ближньої дистанції: руки, молоток тощо, а ще має гарний нюх.

Так, втрата зору загострює інші відчуття, і це було показано. Доволі швидко та легко вбивши Мані (це показали в трейлері, тому це не спойлер), старець помітив, що комплектів взуття більше, аніж потрібно одній людині. І тоді він почав шукати решту.

Герої зіштовхнуться не тільки зі смертельною загрозою, але й з іншою лячною правдою про ветерана війни. Нам нібито натякають, що ми змушені переживати за героїв, враховуючи їхні мотиви. У фільмі нема абсолютно білих та позитивних персонажів, що теж вірно.

В принципі, навіть за описом можна зрозуміти ключові деталі, бо типаж у кожного персонажа, як то кажуть, ледь не класичний. Проте те, що знаходиться під обгорткою, може потішити вибагливого глядача.

Зала була майже порожньою, це круто. Фільм доволі непоганий. Не ідеальний, бо у нього дещо довели до абсурду, декілька речей пояснити важко. Проте вони будуть спойлерами, якщо про них написати. А їх робити я не хочу. Подивіться самі, а я поки поставлю йому міцні 75/100. На 80, на жаль, не тягне.
Прокоментуйте!