Післямова. Денніс Рітчі
П’ять років тому, у жовтні, загинув піонер комп’ютерних технологій. Тоді, коли всі оплакували Стіва Джобса, у тінь відійшли фігури Денніса Рітчі та Джона Маккарті. І якщо Джон "всього лише" був батьком штучного інтелекту та мови програмування LISP, то Денніс створив щось більше, ніж просто образ хіпстера у водолазці.
Рітчі був автором таких речей як мова C та операційна система UNIX. Якби не він, то не було б більшості, якщо не всіх, операційних систем. DOS, Windows, BSD, GNU/Linux, MacOS й так далі не з’явилися або були зовсім іншими. Більшість програмних продуктів не були б написані, адже на C базовано дуже багато мов. На синтаксисі, базових принципах.
Особливо герой цього посту допоміг вебу, адже веб-сервери, браузери, мережеве обладнання - цього всього не було б без C та UNIX.
"UNIX дуже простий та зрозумілий. Необхідно бути генієм, щоб зрозуміти та оцінити усю його простоту". На звання генія я не претендую, усю невимушену легкість ще не зрозумів, звісно (хоча й на шляху до цілі), проте точно можу сказати, що треба бути генієм, щоб створити такий простий, проте величний продукт.
"Коли я зростав, то особливо героїв у мене не було". Таким людям не потрібні герої. У них є особлива ціль в житті. Вони хотіли та хочуть зробити світ краще. Не через пафосні заяви чи красиву обкладинку, а працюючи вільним каменярем наших буднів.
"Коли я читаю коментарі та пропозиції щодо розвитку C, то я оглядаюсь назад і відчуваю вдячність, що ми робили його без порад зі всього світу". Інколи поради корисні, якщо вони дійсно вірні та несуть в собі істину. Я думаю, що Денніс міг розрізнити потрібне від зайвого.
"Цілком очевидно, що особою, яка найбільше вплинула на мою кар’єру, був Кен Томпсон. Томпсон - ще один піонер комп’ютерної техніки. Разом з Деннісом вони й створили увесь сучасний світ інформаційних технологій. Забагато пафому? Аж ніяк. Премію Тюрінга за милі очі та посмішку не дають. Як і медаль Піонеру комп’ютерної техніки.
"Єдиний спосіб вивчити мову програмування - це писати програми на ній". Вічна істина вічної людини.
Коментарі (0):