Makhauser's

 personal blog

Рудимент

Я не розумію сучасність. Здавалося б, не такий вже й сивий дід, проте дивлячись на все нові та нові кроки актуальних захоплень, сучасні тренди на актуальний лексикон, все більше відчуваю себе старим. Або старішим.

У Візбора є пісня про волейбол на Стрітенці (вулиця в Москві, хоча така ж, наприклад, є й у Києві недалеко від Львівської площі, а Вікіпедія каже, що й Херсоні та Полтаві). Поміж інших зустрічаються наступні рядки:

"Да, вот это наше поколение - рудиментом в нынешних мирах. Словно полужесткие крепления или радиолы во дворах"

Звичайно, між подіями пісні та часом її написання пройшло 30 років, багато змінилося тоді, а що зараз? А зараз світ набагато швидше змінюється. Ще вчора ти дивувався тому, що можеш написати людині листа, а за кілька секунд вона почне цього листа читати, а вже сьогодні без жодних вагань телефонуєш за дев'ять морів, лісів та гір та можеш людину не тільки почути, але й побачити.

Швидкість світу породжує швидкість трендів. Пройшла епоха консерватизму, хоча відлуння її й досі жевріє на вуглях минулого. Вже зараз в тренді заміна слів та речень смайлами, хоча якихось 5 чи 10 років тому вони просто підкреслювали емоції словесні, а не були словами.

Вже зараз кожна шаблонна ситуація обов'язково має бути відтворена в не менш шаблонних фразах. Вже зараз кількість лайків чи підписників показує високий статус. Цей світ потроху більше лякає. Або ж лякає те, що я його не розумію. Невідомість та невизначеність лякає часто, проте нові горизонти мають відкривати й нові можливості.

Мені важко зрозуміти тренди. Мені ще важче їм слідувати. Саме тому інколи здається, що стоїш понурим старцем на узбіччі цивілізації. Повз тебе пролітають машини, з яких сміються діти. У них все життя ще попереду. Ще стільки відкриттів, винаходів, відповідей. Ще стільки нового: емоції, можливості. Ще стільки неймовірного.

Понуривши плечі ти сходиш з узбіччя та йдеш в сторону лісу неподалік. Десь дуже далеко лунає сміх. Десь лунає життя. Ти продовжуєш жити теж, проте й відчуваючи себе зайвим на святі щедрого врожаю трендів.

Як рудимент нинішнього часу.
Прокоментуйте!