Makhauser's

 personal blog

Приватна стабільність

Вони не змінюються. Десь п'ять років тому я писав про "ПриватБанк", оскільки лиха доля змусила певний та недовгий час бути їхнім клієнтом, пройшовши через усі кола пекла експертів, фотографувань на вебкамеру та "Копілок"™. І після цього (а також після купи скандалів з клієнтами - навіть Лагун позаздрив би) я зарікся бути клієнтом банку. І навіть націоналізація нічого не змінила у ставленні. Ні в моєму ставленні, ні в ставленні банку до людей.

Так сталося, що мені довелося отримувати відправлення поштове саме у поштоматі "Привату". Я колись користувався подібними поштоматами в Польщі, тоді все було швидко та зручно. Була надія, що зручно буде й в цій глибі нав'язування банківських послуг. Як же я помилявся.

Спокійно забрав відправлення, а за день після цього отримав дзвінок з невідомого номера стільникового зв'язку:

Трошки здивувавшись такому дзвінку, я звичайно ж звернувся до Чату Привату. Це, звичайно, була крайня міра, проте цікаво було почути аргументацію.

І я її почув.

Далі приводжу частину діалогу зі спеціалістом. Граматику та пунктуацію збережено.

Доброго дня. Скажіть, будь ласка, яка причина агресивного маркетингу зі сторони Вашого банку? Сьогодні ввечері був дзвінок зі стільникового номеру оператора UMC, автовідповідач запропонував карту зі збільшеним кредитним лімітом, хоча для цього він не мав жодних аргументів та приводів. Дякую

Мені чат одразу запропонував оформити кредит, покласти нирку не депозит, випити кави та ще багато чого - ну хто б сумнівався, так?

Добрий вечір, Шановний Клієнте!

Мене звати М***а та я з радістю допоможу Вам у вирішенні Вашого питання. За Вашим бажанням, дзвінки рекламного характеру можуть бути відключені

Оператор включився в діалог стрімко. Як той гепард (не плутати з Харківським міським головою)

От тільки справа в тому, що я - не клієнт банку цей номер використовувався для отримання відправлення з поштомату, а дзвінки зазвичай з "Привату" йдуть з номерів Дніпра (56), а не операторів стільникового зв'язку. Я не погоджувався на опрацювання даних банком у разі користування послугами супутніх послуг

Це, звичайно, було проігноровано. І так, послуги супутніх послуг, знаю.

повідомте, буль ласка, Ваш номер телефону

Я, звичайно, вагався та думав написати щось з приводу "Що, додаткову кампанію хочете рекламну додати, проте все ж надав оператору цей номер.

я можу подати заявку за Вашим питанням, Ваш телефон буде вилучено

Наче все нормально, так?

Було б непогано, дякую. Проте хотілося б почути аргументацію щодо використання номеру телефону в агресивних рекламних цілях.

Після цього пішов епік.

Оператор:

дзвінки, на номери не клієнтів використовуються для того, щоб Ви змогли користуватися усіми перевагами продуктів ПриватБанку

Я:

Добре. А чи не клієнти можуть самі вирішити за себе чи хочуть вони користуватися послугами банку або ж ні?

Оператор:

звісно, можуть, при обдзвоні, ми не примушуємо, а лише запропоновуємо

Я:

Питання не у наданні послуг, а саме у використанні телефону в рекламних цілях, на що згоди не було

Оператор:

хвилину, будь ласка

Оператор за 3 хвилини (чіпляємось до дрібниць, так. Зазвичай "хвилина" триває разів в 5-6 довше, проте тепер же Контактік заблоковано - треба працювати):

користуючиьс будь-яким продуктом ПриватБанку Ви даєте згоду на використання Ваших особистих даних.

скориставшись Вашим номером при отриманні відправлення з поштомату, Ви дали згоду використовувати його.

при отриманні Ви скористались терміналом ПриватБанку, користування терміналом = користування продуктом/послугою ПриватБанку.

Це було в трьох повідомленнях. Своє я почав писати після першого.

Я:

Поштомат Привату - це був посередник між замовником (мною) та кур'єрською службою (Нова Пошта). Якщо використання поштоматів як сховища прирівнюється до користування терміналами, банкоматами чи "скарбничкою"™, то тоді так, будь ласка, будьте ласкаві видалити номер з бази

Оператор:

Ваша заявка успішно відправлена

Я:

Дякую. Гарного вечора. На все добре

Оператор:

Спасибо Вам за обращение. Если возникнут вопросы, обязательно обращайтесь! Всего доброго, до свидания!

Звичайно, автоматична відповідь та таке інше, проте знову показує відношення банку до своїх клієнтів.

Нічого не змінилося.

UPD [08.06.17]. Подзвонили з "Привату". Тепер номер вже був "нормальним": +380 56.

Питалися згідно заявки, просили вибачення, сказали, що скоріше за все дзвінок був від агента, адже за моїм номером в базі нічого нема і не може бути. Власне, агенти - це відома історія для цього банку. Всі хочуть їсти. Проте як агенти дістають базу телефонів клієнтів: рандом чи через знайомства або якось перехоплюють трафік - невідомо. Та й не дуже важливо.
Прокоментуйте!