Makhauser's

 personal blog

Вічність тому

Здавалося б, зовсім нещодавно Мішель Платіні відкрив конверт та дістав папірець, на якому було написано два слова: "Poland" та "Ukraine". Здавалося б, зовсім нещодавно була церемонія жеребкування, на якій зганьбився наш колишній президент, коли сказав славнозвісне "Welcome in Ukraine, Welcome in Kyiv". Здавалося б, зовсім нещодавно та сама людина зганьбилася у Давосі, коли не змогла вимовити фразу "Увімкни Україну". Але насправді, це було давно. Цілу вічність тому.

Мабуть, це перший пост на цьому блозі, у якому доволі багато про футбол. 5 років тому відбулася церемонія відкриття чемпіонату Європи з футболу. Україна та сусідня Польща провели чемпіонат на високому рівні, у фіналі турніру на прекрасному НСК "Олімпійський" в Києві збірна Іспанії знищила італійців з рахунком 4:0.

Тоді все здавалося таким далеким, а поточні події не могли доцільно уявити й найбільші панікери та песимісти, хоча мали для цього грузинські передумови та планомірну політику президента по знищенню обороноздатності країни.

Тоді два матчі Україна провела в Донецьку, один (зі шведами) в Києві. Київ запам'ятав перемогу та два голи Шевченка, в Донецьку нашу збірну спіткали дві поразки (від Франції та Англії. Матч з англійцями став черговим приводом для розмов про впровадження відеоповторів, проте поки що дійшла справа до потвор.

Тоді жартували, що матчі на "Донбас-Арені" Україна грає "на виїзді", адже стадіон був доволі нещасливим для хлопців. І якби ми тільки знали…

Після чемпіонату Європи був другий Майдан. Куди більш кривавий, аніж в 2004. Куди більше людей він забрав. Тепер, оглядаючись на ті часи, можна зрозуміти планомірну політику колишнього гаранта. У знищенні армії, у продажі півострова з автономною республікою, у спробах наближення та укріплення стосунків у "міцних обіймах Іуди".

Це було досить давно. Після цього відбулося те, що мало би відбутись в куди більших та страшніших масштабах. Окупація територій, агресія та брехня абсолютних масштабів. Звичайно, РФ й до цього проводила планомірну політику як по дискредитації влади України, людей та самої країни, так і по знищенню мови, культури та свідомості.

Скільки можна всього згадати, що відбувалося за всі часи присутності "старшого брата" в житті країни. Маніпуляція з історією, знищення інтелігенції та самобутності були завжди. Брехня була після розпаду СРСР саме тоді, коли маріонетка не влаштовувала Кремль, який хотів залишатися тією ж державою з тією ж завісою та тими ж тарганами на кшталт "всі довкола вороги, проте наших потрібно захищати".

Хто знає, що було б, якби люди на перших виборах обрали б Чорновола?

Якось вийшло доволі сумбурно та може здатися якимось посібником з пропаганди. Мені байдуже. 5 років тому Україна приймала Чемпіонат Європи з футболу. Незабаром в Києві відбудеться фінал Ліги чемпіонів. Життя триває. Так, дуже багато змінилося. Територіально за думками деяких окремо взятих людей, проте головні зміни відбулися ментально.

Ніколи знову.

e2012Прокоментуйте!