Makhauser's

 personal blog

Хто підвіз кролика Роджера?

Маючи робочий контракт в Європі, ви також можете отримати й широкі простори для подорожей. Про жагу до них ми поговоримо іншим разом, а зараз хочеться згадати про методи. Дешеві, ефективні, швидкі з одного боку. З іншого виникають деякі абсурдні тонкощі, які не можуть позитивно вплинути на процес.

Мова піде про одного місцевого перевізника, PolskiBus. Вони обіцяють, що можуть продавати квитки навіть за 1 злотий, не забувши додати мілким кеглем, що ще 1 PLN піде на бронювання.

Я користувався послугами перевізника тричі: їздив з Лодзі до Калішу, у Берлін та у Вроцлав. Поїздка у Каліш, в принципі, була звичайною. Мало людей, все чудово та нормально.

З Берліном вже почалися труднощі. Одночасно з одного автовокзалу від'їжджали автобуси на Берлін (Варшава-Лодзь-Познань-Берлін) та на Познань (Лодзь-Познань). Весела та кмітлива слов'янська макітра вирішила дати цим двом автобусам один й той самий номер рейсу. І багацько людей бігали між перонами туди-сюди, доки не знайшли собі місця.

На щастя, мені пощастило більше, адже варіант до Берліну був лише один. Проте виявилось, що мій квиток вже водій/стюард відмітив. Скоріше за все, що чисто випадково, проте нічого, все-таки впустив, хоча й на хвильку завис.

Годинник у автобусі, а я сидів на цей раз поруч із ним, показував на 4 години та 23 хвилини пізніше актуального часу. А туалет, якщо вірити індикатору, був завжди та постійно закритим. Запор - це страшна річ, чи не так?

Веселий факап трапився одразу після кордону: інтернет, який перевізник обіцяв, зненацька зник. Ну, як зненацька? Роумінг, досить затратне задоволення. Хоча іншим перевізникам це не заважало. Проїхали...

Коли вже повертався з Берліну, як і тоді, коли їхав з Вроцлава, я сидів ближче до кінця автобусу. І якщо на берлінському рейсі це був один з останніх рядів, то на місцевому - рівно середина автобусу. І, ясна річ, роутер туди майже не добивав, змушуючи всю дорогу користуватися мобільним інтернетом.

А взагалі, навіть після усього цього, PolskiBus - непогана компанія. Так, доволі коштовні міжнародні поїздки, проте по Польщі - досить бюджетно. Так, є свої організаційні фейли, проте й життя без них не таке цікаве, чи не так?

Якщо доля вас занесе до цієї країни надовго, то побачити її за допомогою цього перевізника можна. Але бувають й більш цікаві та комфортні варіанти. Не завжди дешевші, правда.
Прокоментуйте!