Makhauser's

 personal blog

Солідна фірма шукає Чака Норріса

У деякі моменти я трошки радію, що мій соціальний профіль та віртуальна (як і фізична) особа мало кого бентежать. Нещодавно наштовхнувся на вакансію якоїсь доволі сек’юрної фінансової компанії. Дещо у цій пропозиції роботи зачепило, тому я не одразу закрив вкладку, а почав читати. І те, що там було, змушує вважати, що компанії потрібен супермен-стажер зі знанням суахілі та як мінімум п’яти технік пришивання ґудзиків до мантії зі шкіри однорога.

Перш, ніж поринути у доволі незвичні вимоги, скажу трошки про компанію. На сайті українського представництва інформації доволі мало. На сторінці контактів, і це доволі звична практика, вказано лише електрону пошту. Проте вони також залишили й карту біля пошти. Щоправда, це зображення у повноцінному блюрі. Можна розгледіти лише кілька деталей та за кольорами на зображенні визначити проспект, "зелену зону" та доволі велику будівлю.

При бажанні можна знайти офіс, а його немає. Знаю, що він розташований у центрі, бо на головному сайті компанії, де перераховують всі представництва, можна побачити лише невеликий шмат краєвиду через вікно офісу. У деяких країнах показано й будівлю ззовні, у київському (можете не сумніватися, вони написали не 'Kyiv') - лише це.

Через вікно видно БЦ "Топаз", що на Лук’янівці. Тому можна вважати, що це десь там. Неважливо, у яку сторону. З таким підходом їм можуть позаздрити масони.

А нам слід перейти до самої вакансії. Називається вона "Адміністратор офісу, системний адміністратор". Якщо хтось слідкував за моїми пошуками роботи протягом 2 сезонів, то міг встановити, що такий вид зайнятості не чужий для мене.

Далі я приведу кілька пунктів з необхідних якостей та навичок. Почнемо з якостей. Порядок трошки порушив, щоб розділити одне від іншого:

 1. Самодисциплина, стремление к самосовершенствованию, способность воспринимать критику.
 2. Умение анализировать и делать выводы.
 3. Стрессоустойчивость, способность к быстрому но качественному выполнению разных по специфике задач.
 4. Внимательность, четкость.
 5. Активность и инициативность.

Абсолютно адекватні умови, в принципі. Проте їх можна назвати "стандартним джентльменським набором HR", таке прописують у 80% вакансій доволі солідних компаній, якщо не більше.

Соблюдение субординации. Умение хранить коммерческую тайну.

Також доволі зрозуміла вимога для фінансової компанії. Проте, на мою думку, це має сприйматися як очевидне. У будь-якій фінансовій компанії людина проходить перевірку службою безпеки та підписує договір про нерозголошення.

Коммуникабельность - умение работать с детьми.

Чим далі - тим цікавіше. Можна вирішити, що фразою "уміти розмовляти з дітлахами" нам натякають на те, що кожен співробітник може бути малознайомим з ЕОМ, тому їм слід все розжувати як дітям. Іншого пояснення для компаній я не бачу. Тільки що клієнти при підписанні договорів на великі суми приносять (приводять) дітей з собою, а не залишають у школах, дитсадках чи з нянькою.

На цьому креатив відділу кадрів для якостей закінчився, проте десь у глибині ще жевріє те відчуття свободи творчості. І вони дали йому таку необхідну волю.

 1. Знание английского языка - уровень не ниже intermediate
 2. Грамотность речи и письма на русском и украинском языках
 3. Опыт работы с документами, умение грамотно составить и оформить официальное письмо, презентацию, отчет
 4. Продвинутый пользователь компьютера, социальных сетей (smm) и навыки работы с платформой WordPress
 5. Опыт работы системным администратором - приветствуется
 6. Работа с оргтехникой, настройка различного офисного оборудования, программного обеспечения

Це також більш-менш адекватно. Проте не покидає відчуття, що вони шукають собі на роботу багатофункціональний комбайн, який буде робити все, бо всім іншим ліньки, просувати у соцмережах послуги компанії, володіти грамотно українською та російською мовами (а їхній сайт містить помилки), допомагати всьому офісу з програмним забезпеченням та залізом тощо (і бажано - з водійськими правами категорії 'B').

Проте все це відходить у тінь справжнього пункту вакансії. Варто зізнатися, що таке я побачив вперше, хоча прочитав не одну сотню пропозицій:

Навыки самообороны, спортивной подготовки

Важко точно сказати для чого це. Можливо, для вибивання боргів. Можливо, для захисту честі компанії від "маскі-шоу" СБУ. А може вони просто знають силу бухгалтера тьоті Зої, яка "нічого не чіпала, воно саме", а 1С має працювати, бо звіт треба здати ще вчора. Дивина.

Основні задачі:

Обеспечение общей и информационной безопасности, в офисе. Поиск, анализ, предоставление информации по запросу. Настройка и контроль исправности работы оргтехники, программного обеспечения, закупка комплектующих. Ведение профилей в соц сетях, наполнение информацией сайтов компании. Устные и письменные переводы на/с английского языка. Другие различные, мелкие и крупные, поручения от сотрудников офиса.

Ось такі пиріжки. Цікаві речі інколи лежать поруч, варто просто подивитися трохи убік. Не знаю, де вони будуть шукати айтішника-гіка з навичками бойових мистецтв, умінням розмовляти з дітьми та втриматись від сарказму, проте хочеться лише побажати їм успіху. 1. Коментарі (3):


 2. Це шикарна вакансія, забули лише дописати "работать в нашем банке большая честь (с)" та вказати що ЗП потрібно платити їм.

 3. Осталось добавить, что имя ваше должно быть Брюс, и перед собеседованием желательно пообщаться с темнокожим веснушчатым уборщиком в светлом костюме)

 4. makhauser · Сайт · 06.11.16
  Александр Цвирк написав(ла):
  Осталось добавить, что имя ваше должно быть Брюс, и перед собеседованием желательно пообщаться с темнокожим веснушчатым уборщиком в светлом костюме)
  Читати далі...

Прокоментуйте!