Makhauser's

 personal blog

Пошук роботи S03E04

Трошки згодом мені випала нагода відвідати офіс компанії, яка відома багатьом. Тим, що вони зробили з "Мівіною" (купивши "Техноком"). Тим, що вони зробили зі "Світочем", "Торчином" тощо. І каву ви їхню знаєте. Я її інколи п’ю. Взагалі, треба змінювати сорт кави (а ліпше - щоразу), бо набридне один й той самий смак щогодини (або як часто ви її вживаєте?)

Компанія: Nestle

Я лишень нещодавно приїхав і тільки починав повертатися до нормального ритму життя та існування. У магазині мені на телефон надійшов дзвінок, співрозмовниця поцікавилася актуальністю пошуків роботи та запитала поверхнево чим та як я займався до цього. Коли отримала відповідь, яка її задовольнила, вона запросила на співбесіду яка мала б відбутися за кілька годин. Ну що ж, справа така, можна й поїхати.

Офіс компанії розміщено на Подолі. Тоді, в той доволі теплий, проте дощовий літній день я пройшовся до потрібної адреси та знайшов її. Десятки співбесід навчили ліпше орієнтуватись у незнайомих районах. Хоча, кого я обманюю?

Отримав я свою перепустку з рух охоронця та сів на диван очікувати дівчинку-рекрутера. За цей час дві співробітниці офісу підійшли до банкомату одного банку, власник якого теж любить каву. Одна з них допомагала колезі оплатити мобільний рахунок. Карткою. Через банкомат. Через банкомат "Привату".

Нарешті очікування завершилося та мене дві дівчинки зустріли та провели до потрібної кімнати. Було багато питань. Цікавилися як досвідом, так і рівнем володіння англійської. На жаль, я точно не пам’ятаю про що саме запитали англійською. Скоріше за все, про щось нейтральне по типу хобі чи робочого процесу на попередніх місцях роботи.

Запитали й про найбільш складні заявки (такі були, проте там від людей, які не розуміли написаного,залежало більше, проте нічого, впорались) і про те, які були негативні фактори на роботі. Питання з підвохом, бо не можна казати нічого поганого про попереднього роботодавця, якою б падлюкою він не був. Проте я й не міг, бо все було доволі файно, от тільки Лодзь інколи наводила на сумні думки та депресію. Що я, власне, й сказав.

Одна з дівчаток побігла за фахівцями ІТ, а друга розповіла про графік та цікаві плюшки, якими компанія забезпечує. Але про каву нічого не сказала.

З’явилися спеціалісти та поставили ще кілька запитань. Відвертих, технічних. Розповіли процес роботи зі своєї сторони, структуру відділу та таке інше.

Другий з них поцікавився маленьким терміном зайнятості на попередньому місці роботи (3 місяці), а коли почув про кінець терміну дії візи та зрозумів, що дозвіл на постійне перебування я не встигну оформити, заспокоївся аж до питання про рівень знань англійською. Дівчатка ж його запевнили, що вже перевірили. Більше питань не було.

Взагалі, я надіслав туди резюме, бо побачив, що для обробки заявок компанія використовує ті самі рішення, що й Fujitsu. Я лишень переконався у цьому особисто. А потім одна з дівчат провела мене до виходу, попрохавши колег зачекати на неї в кабінеті. Я попрощався та пішов.

Я не сильно прагнув починати роботу тут і зараз, тому зачекавши десь 7-14 днів я написав повідомлення на той номер, з якого мені надсилали адресу та час проведення бесіди. Це була п’ятниця. В той же день мені передзвонили, багато вибачалися та сказали, що людина, від якої залежить рішення, ЗНЕНАЦЬКА пішла у відпустку. Під час ухвалення рішення. Ну таке.

У наступний понеділок мені знову подзвонили з компанії, повторили мантру про ухвалення рішення та запитали чи нема у мене групи за інвалідністю. Таких у мене не було, хоча за зором могла б бути. Проте це деталі, які не дуже важливі.

За цим почалося мовчання. Коли я зрозумів, що вони красиво відморозилися, то знову написав повідомлення (пошти не було, на жаль), що так, я вже розумію все, проте не могли би, шановні рекрутери, надати якийсь фідбек для подальшого розвитку, написавши навіть адресу своєї скриньки, на яку можна надіслати його. Запропонував надати зворотній фідбек зі своєї сторони - мовчання.

За деякий час я на іншому сайті (на ньому не можна прикріплювати своє власне резюме) побачив цю ж вакансію. Надіслав їм резюме того сайту, додавши великого супровідного листа, в якому знову попрохав про фідбек. Бо це вже було справою принципу. І ви вже здогадалися про ефект від цього? Підказати можу, що він нічим не відрізняється від попереднього.

Тому я можу сказати наступне. Зворотній зв’язок в Nestle працює погано, що дуже псує загальну картину після цілком позитивного враження від співбесіди. Я колись прохав про фідбек іншу компанію, яка мені дійсно сподобалась. Так ось тоді HR більш ввічливим та доброзичливим був.


Прокоментуйте!