Makhauser's

 personal blog

Інтернет помирає під громові оплески

Парламент - це здебільшого корумпована структура людей, які переважно не розуміють за що голосують та для чого. Принаймні, у питаннях ІТ, цифрової свободи та вільної інформації. І не так важливо де вони сидять: у Раді, в Європарламенті, Сенаті США чи деінде. Сьогодні ми в цьому вкотре переконалися.

Європа могла не піти по шляху Net Neurtality чи законів, які намагаються регулювати інтернет та трафік користувачів. Але вирішила наплювати на основні принципи та свободи, на саму суть інформації - і все задля фінансового зиску. Звичайно ж, куди без нього?

Сьогодні було голосування за пропозицію Акселя Восса - німецького політика з Європейської народної партії. Член Європарламенту вніс пропозицію для регулювання контенту в Інтернеті. Приблизно так само як це робить YouTube. І приблизно так же погано це працюватиме та вражатиме той контент, який не мусить підпадати під фільтр.

Ні, звичайно, авторське право навіть в епоху Creative Commons та Copyleft - це все ще важлива річ, однак через розмите формулювання керування "непотрібним" контентом буде набагато простішим. Пародії, адаптації, навіть цілком самостійні творіння чи ті ж меми - це все має фільтруватися. Будь-що та будь-де. Наприклад, якщо цей текст (сервер знаходиться в Німеччині) здаватиметься чимось схожим на інший для фільтру - його буде заблоковано.

Інше питання, яке сьогодні ухвалили в парламенті Європейського Союзу - це такий собі "податок на посилання". або "link tax". Він полягає в тому, що для того, щоб поділитися посиланням, необхідно мати певний на це дозвіл. Невеличка поправка дозволяє часткове копіювання назви статті, проте використання повної назви статті в посиланні не дозволяється. Це не так становить загрозу для свободи слова скільки для бізнесу. Хоча як подивитися. За ідею Восса для того, щоб посилання показувало куди саме воно веде (наприклад, назву статті чи частину тексту - так, як це відбувається у соцмережах чи месенджерах) - для цього потрібні спеціальні дозволи. Як і для того, щоб інколи просто поділитися посиланням.

І важливо, що влітку цей проєкт не було ухвалено, проте пройшло кілька місяців, сотні дзвінків представникам в ЄП, деякі урегулювання формулювань (настільки косметичні, що навіть смішно про це згадувати) - і все, парламент голосує "За".

Для прикладу можна ознайомитись з публікацією Джулії Реди (член ЄП та Піратської парті Німеччини), яка показує яким може бути інтернет після ухвалення цих законів.

Це ще не остаточна поразка. Далі ще є кілька важливих кроків, але якщо й вони не зупинять ініціативу німецького політика, то Інтернет може змінитися докорінно.

Після ухвалення цих статей члени парламенту встали та почали аплодувати. Як тут не згадати розпуск галактичного сенату та реорганізацію в Імперію, яку нам показав Лукас в „Помсті ситхів“. Але як і у Республіки була надія, так й у Інтернету вона є. І на цей раз ми програти не можемо.




Прокоментуйте!